Medaile z MČR WBTF Kutná Hora

V sobotu 7. 3. 2020 se mažoretky a twirlerky našeho klubu zúčastnily Mistrovství ČR asociace WBTF( World baton twirling federation), konaného v Kutné Hoře. V sólových disciplínách  a v duu soutěžilo 8 děvčat a ve skupinové skladbě juniorek dalších 12 děvčat. V  twirlingových disciplínách se kladl důraz nejen na využití práce s hůlkou, tanečními kreacemi ale i na použití prvků z akrobacie. Z dopoledního semifinálového bloku se všechny naše twirlerky probojovaly do finálových kol. Z odpoledního finálového bloku si ve velké konkurenci svými výbornými výkony zajistily naše mažoretky a twirlerky tato umístění:

  • 1. místo s titulem Mistr ČR a postupem na Evropský pohár, který se koná v červenci ve Španělsku -Terka  Prskavcová a Míša Ratimcová v disciplíně duo
  • 1. místo a postup na Evropský pohár v disciplíně 3 hůlky – Zuzka Hušáková
  • 2.místo s titulem 1. Vicemistr ČR a postupem na Evropský pohár – Lucy Tarnoci – sólo
  • 1. místo s titulem 1. Vicemistr ČR a postupem na Evropský pohár – skupina junior v disciplíně traditional drill corp
  • 1. místo s titulem 2. Vicemistr ČR a postupem na Evropský pohár – Éďa Zabadalová v disciplíně sólo se 2 hůlkami

Všem děvčatům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci našeho klubu Pomněnky TJ Sokol Kosmonosy. Velký dík patří i jejich trenérkám a rodičům.