Mistrovství republiky v twirlingu – Nymburk

O prvním víkendu tohoto roku se konalo v hale Sportovního centra Nymburk Mistrovství republiky v twirlingu. Z našeho klubu se zúčastnilo sedm děvčat, které se v devíti disciplínách utkaly s nejlepšími twirlerkami republiky o medailová místa a nominaci na Mistrovství Evropy. Jejich výsledky dokladují, že dobře reprezentovaly náš klub a město Kosmonosy. Nejlepšího výsledku dosáhla Terka Prskavcová, která obsadila 3. místo s titulem II.Vicemistr ČR v kategorii junior mladší, v disciplíně X-strut. Z této pozice získala nominaci na Mistrovství Evropy, které se koná o velikonocích v italském Lignanu. V její další disciplíně – rytmické taneční sólo – obsadila 4. místo a je náhradnicí na ME. 2. místo v disciplíně duo kategorie junior starší získala dvojice Míša Ratimcová a Eliška Prýmková. Třetí místo a titul II. Vicemistr ČR získala Zuzka Hušáková v kategorii junior starší, v disciplíně sólo se dvěma hůlkami. V další disciplíně – sólo s jednou hůlkou obsadila 6. místo. Z 3. místa v disciplíně sólo jedna hůlka a v rytmickém tanečním sólu kategorie děti získala nominaci na ME Eliška Beranová. V kategorii junior mladší soutěžila Adélka Langerová ve dvou disciplínách – v X-strutu obsadila 4. místo a v rytmickém tanečním sólu 9. místo. Anetka Kirchschlägerová v kategorii junior mladší v disciplíně sólo s jednou hůlkou obsadila 7. místo z deseti startujících. Adélka Staňková v kategorii junior mladší, discipláně sólo s jednou hůlkou třídy B získala 4. místo.

Všem moc gratulujeme.