Z Mistrovství ČR v twirlingu na Mistrovství světa do norského Lillehammeru

Hala míčových sportů v Karlových Varech po roce opět přivítala nejlepší atlety twirlingového sportu na nejvyšší a nejprestižnější twirlingové soutěži asociace NBTA v ČR. Z našeho klubu se této soutěže zúčastnilo 7 děvčat, z nichž 6 soutěžilo ve výkonnoství třídě A. Naší nejúspěšnější twirlerkou se stala Eliška Beranová. V kategorii děti, výkonnostní třídy A vybojovala 1. místo a získala titul Mistr ČR v disciplíně rytmické taneční sólo a v disciplíně sólo jedna hůlka na povinnou hudbu obsadila 2. místo s titulem I. Vicemistr ČR. V obou disciplínách bude soutěžit na Mistrovství světa v Norsku. V disciplíně duo povinná hudba výkonnoství třída A, věková kategorie junior mladší, obsadila Michaela Ratimcová a Eliška Prýmková 1. místo a získaly nominaci na Mistrovství světa v twirlingu do Lillehammeru. Dále v kategorii děti v rytmickém sólu třídy A soutěžila Aneta Kirchschlägerová, obsadila 4. místo a je 1. náhradník na MS. Ve věkové kategorii junior starší třídy A obsadila Kateřina Klikarová 4. místo v sólu se dvěma hůlkami a v sólu s jednou hůlkou také 4. místo. V obou disciplínách je náhradnicí pro MS. Dále v této věkové kategorii a třídě soutěžila Zuzana Hušáková, která obsadila 7. místo. Na MČR se z Národního poháru v twirlingu v kategorii junior mladší, výkonnostní třídy v sólu s jednou hůlkou nominovala Adéla Staňková.

One thought on “Z Mistrovství ČR v twirlingu na Mistrovství světa do norského Lillehammeru”